Sokół Pniewy pokonany

Okazałym zwycięstwem zakończył się mecz Sparty przeciwko Orłom Pniewy. Oborniczanie pokonali gospodarzy 1:4 i był to wynik jak najbardziej zasłużony. Już do przerwy zawodnicy Sparty prowadzili 0:3 chociaż początek spotkania nie zapowiadał tak wysokiego prowadzenia.

Oborniczanie podbudowani zwycięstwem przed tygodniem zagrali bardzo odważnie od razu przystępując do zdecydowanych ataków, jednak nie za dobrze w początkowym okresie wychodziło im rozgrywanie piłki przez co gospodarze starali się po odbiorach groźnie kontratakować i sprawiali obrońcom Sparty sporo problemów. Zawodnicy Orłów mieli jednak sporo problemów ze skutecznością i z panowaniem nad własnym temperamentem. Przez dyskusje z sędzią już w pierwszej połowie jeden z zawodników Pniewian otrzymał czerwoną kartkę w 32′. Wcześniej, bo w 28′ Sparta strzeliła pierwszego gola. Rzut rożny wykonywał Filip Trębacz, a piłkę do bramki skierował powracający po ciężkiej kontuzji Łukasz Maciejewski. W 34′ było już 0:2. Mikołaj Panowicz otrzymał dobre podanie od Marcina Bukowskiego, po czym uderzył po krótkim prowadzeniu z okolic 16 metra na bramkę. Bramkarz gospodarzy odbił przed siebie piłkę, do której doskoczył Trębacz i mocnym strzałem zdobył drugiego gola. Tuż przed przerwą trzecią bramkę zdobył Marcin Bukowski po odegraniu piłki przez Panowicza.

W drugiej połowie Sparta prowadząc 0:3 kontrolowała grę, starając się nie wdawać w prowokowane nerwowe sytuacje z udziałem zawodników Orła, którzy nie mogąc pogodzić się z decyzjami sędziów reagowali nad wyraz spontanicznie. Po jednej z takich decyzji kolejny zawodnik z Pniew został usunięty z boiska i w tym momencie Oborniczanie grali z przewagą dwóch zawodników. Akcje przez ostatnie 20′ toczyły się praktycznie tylko na połowie gospodarzy i Sparta w 70′ zdobyła czwartą bramkę autorstwa Mikołaja Panowicza, który wykorzystał błąd bramkarza Orła. W 89′ gry zawodnicy z Pniew zdobyli honorowego gola, chociaż Oborniczanie reklamowali, że zawodnik Orłów znajdował się na dwumetrowym spalonym. Drugie z rzędu zwycięstwo Sparty stało się faktem.

skład: Wojciechowski, Michałowski, Maciejewski, Piątek, Drozdowski, Król (70′ Siwek), Kaźmierczak (81′ Maćkowiak), Trębacz (78′ Mann), Bukowski Jakub (46′ Ratajczak), Bukowski Marcin, Panowicz

W następnej kolejce Oborniczanie zagrają jako gospodarz na wynajętym stadionie w Szamotułach i podejmą Pogoń Łobżenicę – zapraszamy kibiców (sobota 21.10.2017, godz. 14:30).