Wygrana z Łobżenicą 2-0

W XIII kolejce rozgrywek o mistrzostwo IV ligi, Sparta po dobrym spotkaniu pokonała na gościnnym stadionie w Szamotułach drużynę Pogoni Łobżenica w stosunku 2:0. Goście, mimo iż zajmują w tabeli ostatnie miejsce, udowodnili swoją postawą, że nie będą łatwym przeciwnikiem dla nikogo.

Szczelna obrona Pogoni sprawiała Oborniczanom mnóstwo problemów i chociaż drużyna Sparty posiadała optyczną przewagę, to nie mogła skonstruować zbyt dużo groźnych akcji. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy, a na uwagę w tej części gry zasługuje jedynie strzał w 34′ gry Mikołaja Panowicza w słupek. Zawodnicy z Łobżenicy raz zagrozili bramce strzeżonej przez Wojciechowskiego, kiedy to z dość ostrego kąta w 40′ gry uderzał zawodnik gości, lecz niecelnie.

Druga odsłona pojedynku przyniosła już 7 minut po wznowieniu zmianę rezultatu. Na strzał z okolic 16 metra zdecydował się Kosmowski. Bramkarz gości odbił piłkę przed siebie do której dopadł Panowicz i umieścił ją w siatce. Pogoń musiała od tego momentu zmienić taktykę i nieco odważniej zaatakowała przez co mecz stał się bardziej otwarty. Oborniczanie mądrze rozbijali ataki gości i szukali szans na strzelenie kolejnych bramek w kontratakach. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał w 62′ Bukowski Marcin, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 70′ gry było już jednak 2:0. Rzut rożny wykonywał wspomniany wcześniej Bukowski. Do piłki najwyżej wyskoczył Piątek i głową zdobył drugą bramkę dla Sparty. Zawodnicy z Łobżenicy nie potrafili odpowiedzieć żadnym golem i tym samym Oborniczanie po raz trzeci z rzędu wygrali swoje spotkanie.

A już za tydzień drużyna Sparty wyjeżdża do Gniezna, by tam spotkać się z niekwestionowanym liderem rozgrywek – zespołem Mieszka, który jeszcze w tej edycji nie przegrał żadnego meczu!

Skład: Wojciechowski – Michałowski, Maciejewski, Piątek, Drozdowski – Król(70′ Zenger), Mann, Kaźmierczak, Kosmowski(80′ Bukowski Jakub) – Bukowski Marcin( 85′ Kołakowski), Panowicz