Kotwica Kórnik – Sparta Oborniki: 1-2

W 14 kolejce rozgrywek o mistrzostwo IV ligi Sparcie przyszło się zmierzyć na wyjeździe z drużyną Kotwicy Kórnik. Zespół gospodarzy do meczu ze Spartą nie przegrał u siebie jeszcze meczu, dlatego Oborniczanie nie przystępowali do tego spotkania w roli faworyta. Zespół Sparty zagrał jednak znakomite zawody i po bardzo szybkim i emocjonującym meczu pokonał drużynę Kotwicy 2:1.

Od początku spotkania Oborniczanie postanowili zagrać wysokim pressingiem czym zupełnie zaskoczyli zdezorientowanych gospodarzy, którzy mieli ogromny problem z konstruowaniem akcji. W pierwszej połowie bramek jednak nie zobaczyliśmy. Najbliższy zdobycia gola był w tym okresie gry Filip Trębacz, jednak jego silny strzał z 20 metra kapitalną paradą wybronił kórnicki bramkarz.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Oborniczanie grali bardzo agresywnie i blisko bramki rywala i w 60′ dopieli swego. Na strzał z 16 metra zdecydował się Dajan Nowak. Piłka skozłowała przed bramkarzem, odbiła się od wewnętrznej strony słupka bramki i potem wylądowała w siatce. Cztery minuty później sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za problematyczny faul w polu karnym Kosmowskiego. Sparta ma w swoich szeregach jednak Jacka Wosickiego, który podobnie jak w meczu z Iskrą Szydłowo nie dał się pokonać z 11 metrów zawodnikowi gospodarzy. W 73′ Kotwica jednak wyrównała. Na niesygnalizowany strzał z 25 metra zdecydował się kórnicki piłkarz i piłka, wylądowała w siatce obok bezradnego obornickiego bramkarza. Od razu po straconej bramce na boisko za Kaźmierczaka wszedł Sołowiej i jak się później okazało była to kluczowa zmiana. Obornicki napastnik 5 minut po wejściu otrzymał kapitalne podanie z głębi pola i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Szansy nie zmarnował i strzelił drugą bramkę dla Sparty. Do końca spotkania Oborniczanie mądrze się bronili i nie pozwolili gospodarzom na wyrównanie, tym samym jako jedyny zespół pokonał kórnicką drużynę na jej terenie.