Luboński KS – Sparta Oborniki: 0-1

Skromne, ale zasłużone zwycięstwo odnieśli piłkarze Sparty w meczu przeciwko Lubońskiemu KS. Oborniczanie po 90 minutach gry i golu Roberta Sołowieja pokonali na boisku przeciwnika zespół z Lubonia 1:0.

Od początku spotkania Sparta próbowała grać wysokim pressingiem, aby nie pozwolić przeciwnikowi na wąskim i bardzo nierównym boisku zbliżyć się pod bramkę strzeżoną przez Jacka Wosickiego. Taktyka ta sprawdzała się w liczbie sytuacji podbramkowych, lecz nie były one niestety zamienione na bramki. Już w 3′ gry Panowicz uderzał z bardzo ostrego kąta na bramkę, ale uderzył tylko w słupek. W 15′ gry ponownie Panowicz uderzał z 16 metra, bramkarz gospodarzy odbił piłkę nogami, do odbitej piłki doskoczył Kaźmierczak i gdy szykował się do strzału, piłka podskoczyła na nierówności i strzał Oborniczanina przez to był bardzo niecelny.

W 32′ po rzucie rożnym przed szansą na zdobycie upragnionej bramki stanął Kosmowski lecz jego strzał z 10 metra poszybował nad poprzeczką. Gospodarze bronili się bardzo dobrze i próbowali wyprowadzać kontry oraz szukali okazji do zdobycia bramki wykonując stałe fragmenty gry. Po jednej z nich w 37′ zakotłowało się pod bramką Oborniczan na szczęście obrońcy Sparty zdołali wybić piłkę na aut. Do przerwy więc utrzymał się wynik bezbramkowy.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Oborniczanie atakowali, a zawodnicy Lubońskiego szukali swych okazji przede wszystkim w kontrach. W 75′ po kontrze Lubonian prawą stroną boiska niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym Sparty. Oborniczanie zdołali jednak wybić piłkę i przeprowadzili w tej samej minucie akcję dającą zwycięstwo w meczu. Piłkę na 40 metrze od bramki przejął Panowicz, podciągnął akcję na wysokość pola karnego z lewej strony i zacentrował do Sołowieja, który nie namyślając się wiele uderzył z powietrza w długi róg bramki z woleja zdobywając jak się później okazało jedynego gola w tym meczu.

Do końca spotkania zawodnicy Lubońskiego próbowali ambitnie atakować, ale mądra gra obronna Sparty nie pozwoliła zawodnikom gospodarzy na zbliżenie się pod pole karne Oborniczan.

Dzięki zebraniu w ostatnich trzech meczach aż 7 punktów, Sparta awasowała znacząco w ligowej tabeli na 7 pozycję.

A już za tydzień do Obornik zawita silny zespół Tarnovii Tarnowo Podgórne, w składzie którego występuje trzech byłych zawodników Lecha Poznań(Bartosz Ślusarski, Zbigniew Zakrzewski i Marcin Kikut). Serdecznie zapraszamy kibiców na ten mecz.

Bramka: Robert Sołowiej 75′

Skład: Wosicki – Schoen, Kosmowski, Jankowski, Zawieja – Barabasz(60′ Sołowiej), Cyranek, Nowak, Turostowski – Kaźmierczak(57′ Bukowski), Panowicz(80′ Grabia)