Mecz z Wełną Skoki

Dobry mecz i zasłużone zwycięstwo Sparty 4:0 w meczu przeciwko Wełnie Skoki. Od początku spotkania Oborniczanie ruszyli do zdecydowanych ataków i co chwilę nękali obrońców przeciwnika agresywnym pressingiem przez co zawodnicy Wełny mieli sporo problemów z wyprowadzaniem piłki.

W 30′ gry piłkę przejmuje w okolicach pola karnego Jakub Bukowski i zostaje sfaulowany przez skockiego obrońcę. Sędzia słusznie dyktuje rzut karny i jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienia Mikołaj Panowicz. Sparta atakuje nadal i w 42′ stwarza sobie doskonałą sytuację do podwyższenia wyniku. W idealnej sytuacji znalazł się Dajan Nowak, jednak jego strzał trafił w słupek. Do przerwy 1:0.
Po przerwie Sparta nie zwalnia tempa i kreuje sobie coraz groźniejsze sytuacje. W 61′ wprowadzony chwilę wcześniej Ratajczak odbiera piłkę obrońcy gospodarzy i podaje ją do Łukasza Zengera, który precyzyjnym strzałem pokonuje bramkarza Wełny. 5′ później wspomniany Ratajczak sprytnym strzałem pokonuje po raz trzeci bramkarza gości i w tym momencie jest już wiadomo, że Sparta tego meczu przegrać nie może. Oborniczanie stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu, ale dopiero w 84′ zdobyli czwartą bramkę. Po widowiskowej akcji zespołowej na doskonałą pozycję został wyprowadzony Filip Trębacz i w sytuacji sam na sam pokonał ponownie bramkarza ze Skoków. Praktycznie przez całą drugą połowę piłkarze Wełny byli tylko tłem dla bardzo dobrze grających Oborniczan i nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji.
Po efektownej wygranej Oborniczanie zapowiedzieli, że również w następnym meczu – 1 maja – przeciwko wiceliderowi rozgrywek Warcie Międzychód, zagrają z takim samym zacięciem i będą chcieli wyjść z pojedynku zwycięsko.

Zapraszamy wszystkich kibiców na ten ciekawie zapowiadający się  mecz!

Skład: Wojciechowski – Schoen, Maciejewski, Piątek, Michałowski – Zenger, (65′ Król), Nowak, Trębacz, Bukowski (60′ Ratajczak) – Kołakowski (70′ Kaźmierczak), Panowicz (85′ Grad)