Odnośniki

Wysoka i cenna wygrana meczu ligowego z GLKS Wysoka.

Przekonujące zwycięstwo 5:1 odnieśli piłkarze Sparty w 23 kolejce rozgrywek o mistrzostwo IV ligi. Przeciwnicy z Wysokiej choć grali ambitnie, to na tle dobrze grającej Sparty nie zaprezentowali wysokiego poziomu.

Pierwsza bramka padła w 24′ spotkania, a jej strzelcem okazał się Filip Trębacz. Nie zastanawiając się wiele obornicki pomocnik uderzył z ok 28 metra tuż pod poprzeczkę tak silnie że piłka przełamała ręce interweniującego bramkarza. Autorerm drugiej bramki w 33′  został Łukasz Maciejewski, który dobił strzał z rzutu wolnego Kaźmierczaka. Tuż przed przerwą trzecią bramkę w 44′ zdobył Jakub Bukowski wykorzystując podanie od Kosmowskiego i z 14 metra uderzył nie do obrony.

Druga połowa zaczęła się dosyć niespodziewanie, gdyż zawodnicy z Wysokiej strzelili w 49′ bramkę po problematycznym rzucie karnym i od tego momentu rzucili się odważniej do odrabiania strat. Sparta jednak na niewiele im pozwoliła. W 63′ Oborniczanie wyprowadzili bardzo składną akcję, po której Kaźmierczak zdobywa 4 bramkę z podania Grabii. Pięć minut przed końcem spotkania Trębacz decyduje się na strzał z przewrotki, a lecącą w światło bramki piłkę zatrzymuje ręką obrońca z Wysokiej i sędzia dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi Jacek Wosicki i bardzo pewnym strzałem pokonuje bramkarza gości. Do końca spotkania nic już się nie wydarzyło i tym samym Sparta po dobrym spotkaniu pokonuje rywala 5:1.

Bramki dla Sparty strzelali:

– Filip Trębacz 24′

– Łukasz Maciejewski 33′

– Jakub Bukowski 44′

– Marcin Kaźmierczak 63′

 

Skład: Wosicki – Schoen, Jankowski, Maciejewski, Michałowski(70′ Siwek) – Kosmowski, Nowak, Trębacz, Bukowski Jakub(80′ Krygier) – Kaźmierczak(85′ Giełda), Bukowski(60′ Grabia)

Wygrany mecz ligowy: Sparta Oborniki – Kłos Gałowo: 8-1.

Podopieczni trenra Bartka wygrali kolejny swój mecz ligowy z Kłosem Gałowo aż 8-1. W tym meczu stworzyliśmy wiele sytuacji podbramkowych oraz oddaliśmy wiele strzałów na bramkę co nie przyniosło kolejnych goli, gdyż bramkarz gości momentami bardzo dobrze swoimi interwencjami uchronił swój zespół od utraty bramki.

W rundzie jesiennej grając z tymi samymi zespołami co graliśmy dotychczas Orkan Objezierze, Kłos Gałowo straciliśmy dużo więcej bramek, niż w aktualnej rundzie wiosennej. Jest w tym duża zasługa całego zespołu, a także dobrze spisujących się bramkarzy Wiktora oraz Nikodema – gdzie ten drugi w meczu z Kłosem Gałowo w jednym momencie wybronił strzał oraz 2 dobitki, które nie skończył się bramką dla gości.

Bramki strzelali:

– Mateusz Białachowski 4

– Tobiasz Cebulski 3

– Jakub Lorenc 1

 

Skład Sparty

1. Wiktor Jankowiak

2. Igor Dukat

3. Adrian Szuszkowski

4. Wojciech Łukaszyk

5. Mateusz Białąchowski

6. Adrian Owczarczak

7. Tobiasz Cebulski

8. Jakub Lorenc

9. Nikodem Jarusz

10. Oliwier Kabat

11. Oliwier Kraus

12. Grzegorz Modrzejewski

13. Kacper Dzimiński

14. Oskar Roszyk

 

Zasady konkursu “Spartanin miesiąca”

Od maja w grupie młodzieżowej żak rusza konkurs na “Spartanina Miesiąca”, w której zawodnicy zbierają punkty, które zostają podliczone na koniec miesiąca. Zwycięzca otrzymuje koszulkę “Spartanina miesiąca”, dodatkowo przez cały miesiąc na stronie klubowej będzie widniało zdjęcie zwycięzcy jako wzorowy piłkarz.

 

Punkty otrzymywane są za:

 

– (-1) pkt to nieobecność nieusprawiedliwiona

– 0 pkt. to nieobecność usprawiedliwiona (sms od rodzica z informacją o nieobecności)

– 1 pkt. to obecność na treningu

– 2 pkt to obecność oraz wzorowa postawa poza sportowa

– 3 pkt to obecność, wzorowa postawa poza sportowa oraz zaangażowanie w treningu

 

Zachęcam do aktywnego udziału w zabawie, która ma na celu poprawę umiejętności indywidualnych młodych adeptów futbolu, uzyskanie wśród zawodników samodyscypliny, motywacji oraz regularności.

Dodatkowo na e-maile rodziców zawodników grupy żak trafiły informacje dotyczące zadań domowych dla młodych piłkarzy. Na koniec miesiąca sprawdzian z zadań domowych, zwycięska trójka otrzyma nagrody.

Spartanin miesiąca – MAJ (sprawy organizacyjne)

Informuję, iż w miesiącu “Maj” rozbudowałem jeszcze bardziej konkurs na wyłonienie jedynego Spartanina spośród wszystkich dzieci grupy Orlik E2. 

Wskazane przeze mnie zadania mają na celu:

– podniesienie umiejętności indywidualnych,

– samodyscyplina,

– motywacja wewnętrzna,

– świetna zabawa.

Dzieci oczywiście otrzymają ode mnie w najbliższym czasie karty zadań oraz punktację (jak w miesiącu kwiecień).

Wkrótce wdrożę na stronę internerową także filmiki ćwiczeń przygotowane przeze mnie, tak, aby dzieci miały możliwość odtworzenia filmu i podpatrzenia jak poprawnie wykonywać zlecone zadania w domu.

 

Zostanie wyróżniony tylko jeden zawodnik, który okaże się najlepszy z najlepszych w grupie! – aby tak się stało, na końcowy sukces trzeba będzie się naprawdę napracować..

 

Punktacja:

A) Dodatnie punkty:

+ 1 – Przygotowanie do treningu (zawiązane buty, owoc),

+ 1 – Obecność na treningu,

+ 1 – B. dobre zachowanie (słucha trenera, nie przeszkadza na zajęciach, ustosunkuje się do poleceń trenera),

+ 3 – Zaangażowanie i determinacja w realizacji założeń treningowych.

B) Ujemne punkty:

0 – nieobecność na treningu zgłoszona przez rodzica

– 1 – nie przygotowanie do treningu (notorycznie rozwiązane buty, brak odpowiedniego stroju w stosunku do pogody),

– 2 – zgubienie sprzętu treningowego, meczowego (bluzy, koszulki, czapki itp.),

– 3 – nieobecność na treningu niezgłoszona przez rodzica,

– 5 – niewłaściwe zachowanie na zajęciach (ciągłe upominanie i zwracanie uwagi dziecku przez trenera).

 

Punktację na każdym treningu prowadzi trener, oceniając każde dziecko indywidualnie, lecz nie będę nikogo informował o przydzielonych punktach.