Zdeterminowana Sparta…

Walka praktycznie o każdy centymetr boiska – tak można dosłownie scharakteryzować mecz Sparty przeciwko swarzędzkiej Unii. Od początku spotkania zarówno jeden jak i drugi zespół nie oszczędzał sił i pokazywał, że w tym spotkaniu nikt nogi nie odłoży.

Już pierwsze minuty przyniosły groźne sytuacje pod obiema bramkami. Unia mogła objąć prowadzenie już w 1′ gry po zaskakującym strzale zawodnika gości z około 25 metrów. Skończyło się -na szczęście dla Oborniczan- na strachu, gdyż piłka trafiła w słupek. Dwie minuty później to Sparta mogła prowadzić. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Bukowskiego, piłka trafia na nogę Panowicza i gdy wydawało się że ta ugrzęźnie w siatce, kapitalną interwencją popisał się bramkarz Swarzędza. Kolejne minuty przynosiły sporo walki i więcej sytuacji dla Sparty. w 23′ Panowicz wygrał pojedynek indywidualny ze środkowym obrońcą gości, po czym popędził na bramkę i w sytuacji sam na sam, strzałem przy słupku zdobył pierwszą bramkę w tym meczu. Na kolejną bramkę kibice musieli czekać do 39′. Zespołową akcję z lewej strony boiska ponownie wykończył Panowicz strzelając w krótki róg bramki i zdobywając tym samym swojego drugiego gola.

Po przerwie Oborniczanie mogli zadać decydujący cios już 4′ po wznowieniu gry. Szarżującego Kaźmierczaka nieprzepisowo w polu karnym zatrzymał obrońca gości i sędzia tego spotkania bez wahania wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Maciejewski jednak jego strzał obronił bramkarz. Ta sytuacja wyraźnie podbudowała zespół gości, którzy coraz mocniej zaczęli naciskać na bramkę strzeżoną przez Wojciechowskiego. W 68′ zawodnik ze Swarzędza wykonał długi wrzut z autu w pole karne Oborniczan, a tam najprzytomniej zachował się napastnik gości i uderzeniem w długi róg bramki zdobył gola kontaktowego. 5′ później było już jednak 3:1. Składającego się do strzału Kołakowskiego sfaulował obrońca Unii i sędzia po raz drugi podyktował rzut karny. Tym razem piłkę na 11 metrze ustawił Panowicz i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Emocje w tym momencie nasiliły się gdyż Unici nie zamierzali się poddawać. Już w doliczonym czasie zdobyli swojego drugiego gola, ale na więcej Oborniczanie już im nie pozwolili i mecz ostatecznie zakończył się wygraną Sparty, która pokazała w przekroju całego spotkania więcej determinacji.

Skład: Wojciechowski, Schoen, Jankowski, Maciejewski, Drozdowski, Zenger, Kaźmierczak (85′ Piątek), Trębacz (75′ Król), Kosmowski (65′ Ratajczak), – Bukowski M (60′ Kołakowski), Panowicz