“RAWIA RAWICZ 1:0 SPARTA OBORNIKI”

Sobotni mecz kontrolny z zajmującym 9 miejsce w V lidze (gr II) zespołem Rawia Rawicz to kolejna możliwość sprawdzenia ustawień zespołu Sparty. Pierwsza połowa rozgrywana była zdecydowanie w wariancie obronnym – zespół ustawiony bardzo nisko, szanujący piłkę i czekający na możliwość szybkiej kontry przy szybkim włączaniu się do akcji również bocznych obrońców. Gra toczona była zdecydowanie pod dyktando Sparty. Niestety zespół nie ustrzegł się jednego błędu, który bezlitośnie wykorzystał przeciwnik strzelając bramkę.

Zgoła inny przebieg miała druga połowa, w której trener Kucharski postawił zdecydowanie na ofensywę. Bardzo wysoko ustawiony zespół, w szybkiej reakcji pressingiem i szybko budujący akcje zaczepne już na połowie przeciwnika. Niestety mimo wielu okazji do zdobycia bramek nie udało się zmienić niekorzystnego wyniku.

“Cieszy ogromne zaangażowanie całego zespołu – szkoda mi chłopaków, że nie udało się udokumentować tej pracy bramką, która na pewno należała się naszemu zespołowi” (cyt. trener Piotr Kucharski).

Za tydzień kolejny mecz na “Cytadeli” z Heliosem Czempiń (klasa okręgowa, grupa V). Początek spotkania godzina 14:00.