Sokół Pniewy – Sparta Oborniki: 2-5

20 maja podopieczni trenera Bartka odnieśli kolejne, bardzo ważne zwycięstwo w meczu wyjazdowym. Młodzi Oborniczanie rozegrali jeden z najlepszych meczów, jakie grali dotychczas.

Sokół Pniewy to bardzo niewygodny przeciwnik, który w rundzie jesiennej zajął drugie miejsce, zaraz za SPN Szamotuły. Młodzi Spartanie przegrali mecze w ubiegłej rundzie, właśnie z tym rywalem – kolejno w Pniewach 7:4 oraz grając u siebie 4:5. Jednak zdarzenie to tylko i wyłącznie wzmocniło oraz zmotywowało zawodników Sparty do jeszcze większej pracy. Z meczu na mecz widać efekty ciężkich treningów, w postaci zwycięstwa w obu meczach z tym samym rywalem , kolejno u siebie 6:5 oraz w tę  sobotę 5:2.

Sobotni mecz zakończył się wygraną 5:2, natomiast wynik nie odzwierciedla gry Obornickiego zespołu, gdyż stworzyli oni wiele sytuacji podbramkowych i w całym meczu mieli bardzo dużą przewagę, zamykając czasami Sokół na własnej połowie.

Na pochwałę zasługuje absolutnie cały zespół, natomiast trzeba przyznać, że przez cały mecz czujny w grze defensywnej był Igor Dukat, który kilkakrotnie przerywał groźne kontraataki gospodarzy, a pomagał mu w tym Kacper Grządziela, który spisał się rewelacyjnie grając na nowej pozycji – obronie. Pozytywną grę na przedpolu dołożył także Nikodem Jarusz, który coraz odważniej porusza się przed własną bramką. Bardzo dobrą zmianę wniósł na boisko Kuba Lorenc, który strzelił w pierwszej połowie piękną bramkę i na podmęczonym rywalu wykorzystywał swoją szybkość.